راه های اتصال به شبکه دانشگاه

 

 

راه های اتصال به شبکه:

جهت اتصال به شبکه اینترنت،امکان اتصال از طریق (vpn connection) و همچنین هات اسپات ( hot spot) فعال می باشد. ساختمان ملاصدرا با نقاط دسترسی (access point) به نام های (floor1.mollasadra.jpnu و floor2.mollasadra.jpnu) جهت استفاده کارکنان واعضای علمی و نقاط دسترسی با نام jpnu درمحوطه ی فضای سبز و اطراف ساختمان خیام فعال می باشد.
نام کاربری و گذرواژه (username,password) کلیه ی دانشجویان ،اساتید و کارمندان دانشگاه جهت اتصال به شبکه ی اینترنت لازم است با نام کاربری و گذرواژه ی خود وارد سامانه شوند که به شرح ذیل می باشد:
نام کاربری اساتید،همان شماره ی 6رقمی استاد و نام کاربری دانشجویان شماره ی 9 رقمی دانشجویی (مورد استفاده در سامانه ی آموزش گلستان ) می باشد. کدهای فوق از طریق کارشناسان آموزش یا امور اساتید دانشگاه قابل دریافت است. گذرواژه هم به صورت پیش فرض، کدهای افراد قرار داده شده است. توصیه می شود افراد در اولین فرصت ضمن مراجعه به آدرس accountion.jpnu.ac.ir ضمن مشاهده ی سوابق اتصال و مشخصات خود، نسبت به تغییر گذرواژه پیش فرض خود اقدام نمایند.  


راهنمای ایجاد VPN cennection جهت اتصال به اینترنت از طریق تلفن همراه / سیستم عامل Android

 

جهت اتصال به اینترنت از داخل دانشگاه و از طریق گوشی تلفن همراه، لازم است که روی سیستم عامل تلفن همراه خود، یک VPN  ایجاد نمایید.

برای این منظور ابتدا وارد بخش settings تلفن همراه خود شده و مطابق شکل 1، گزینه ی Wireless and networks را انتخاب نمایید.

 

شکل 1

 

سپس مطابق شکل 2 قسمت VPN settings را انتخاب نمایید.

 

شکل 2

 

مطابق شکل 3، Add VPN را بزنید.

 

شکل 3

 

در شکل 4، گزینه ی Add PPTP VPN  را انتخاب نمایید.

 

شکل 4

 

در شکل 5، اطلاعات را به این صورت وارد نمایید :

VPN name : نام انتخابی توسط کاربر، برای مثال VPN 1  ( مطابق شکل 6)

Set VPN server : نام سروری است که جهت اتصال به اینترنت به آن متصل می شوید (مطابق شکل 7)

Enable Encryption : این قسمت غیرفعال باشد ( تیک آن را بردارید)

DNS search domains : این قسمت را خالی بگذارید

 

شکل 5

 

 

شکل 6

 

 

شکل 7

 

حال مطابق شکل 8 ، VPN ای که اکنون ساخته اید به لیست VPN های شما اضافه شده است.

 

شکل 8

 

برای اتصال به اینترنت، روی نام VPN کلیک کرده و شناسه کاربری و رمز عبور خود جهت اتصال به اینترنت را وارد نموده و connect را بزنید.

خانه | بازگشت |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما