رئیس کمیسیون عمران مجلس: با حذف یا ادغام دانشگاه پیام نور مخالفیم رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: دانشگاه پیام‌نور را یک دانشگاه با اصالت و مهم در تولید علم و تربیت نیروی انسانی کارآمد جامعه و دانشگاهی در جهت کاهش فشار اقتصادی به خانواده‌ها می دانیم و با حذف یا ادغام این دانشگاه در دیگر دانشگاه‌ها مخالف هستیم. 

به گزارش یوپنا دکتر محمدرضا رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رییس دانشگاه پیام نور جهرم با بیان اینکه دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه‌های تأثیرگذار کشور است اظهار داشت: پیام‌نور ، دانشگاهی با اصالت و قدمت است که همواره نقش مهمی در تولید علم و آموزش عالی کشور ایفا نموده است.

نماینده مردم جهرم و خفر افزود: این دانشگاه با کمترین بار مالی بر دولت موفق شده است فارغ‌التحصیلان باسواد و تأثیرگذاری تربیت و تحویل جامعه دهد؛

دکتر رضایی، دانشگاه پیام‌نور را مجری عدالت آموزشی در کشور دانست و بیان کرد: دانشگاه پیام‌نور قشر بزرگی از فرزندان خانواده‌های ایرانی را آموزش می‌دهد که شهریه مناسب این دانشگاه کمک بزرگی در کاهش فشار اقتصادی به خانواده‌ها است.

وی افزود: شعار دانشگاه پیام‌نور آموزش برای همه، همه وقت و همه جا است که در راستای رسالت خود و عدالت آموزشی موفق ظاهر شده و با گسترش آموزش‌های غیرحضوری در کنار آموزش حضوری این امکان را فراهم آورده که دانشجویان در نقاط دور دست و محروم نیز از آموزش با کیفیت و ارزان بهره‌مند شوند.

نماینده مردم جهرم و خفر ایجاد امکان ادامه تحصیل جهت کارکنان دولت را از شاخصه‌های یک دانشگاه دانست و گفت: این دانشگاه با توجه به ساختار آموزشی خود در جهت تربیت نیروی انسانی کارآمد و ادامه تحصیل و تحصیلات تکمیلی، بویژه برای کارکنان دولت خدمات مهم و قابل قبولی ارائه کرده است.

دکتر رضایی با بیان اینکه عمیقاً با حذف یا ادغام دانشگاه پیام‌نور در دانشگاه‌های دیگر مخالفیم تأکید کرد: اساتید و کارکنان دانشگاه پیام‌نور نباید دغدغه‌ای جز تربیت نسل آینده و نیروی انسانی مورد نیاز جامعه را داشته باشند و باید با رسیدگی به امور این دانشگاه زمینه‌های تعالی علمی، آموزشی، فرهنگی و سایر حوزه‌های این دانشگاه فراهم آید.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر