سرپرست دانشگاه پیام نور جهرم از پذیرش دانشجو در ۴۰ رشته کاربردی و پرطرفدار در با سابقه‌ترین مرکز دانشگاهی دولتی در شهرستان جهرم خبر داد. سرپرست دانشگاه پیام نور جهرم  از پذیرش دانشجو در ۴۰ رشته کاربردی و پرطرفدار در با سابقه‌ترین مرکز دانشگاهی دولتی در شهرستان جهرم خبر داد.
سرپرست دانشگاه پیام نور جهرم از توسعه و تقویت زیرساخت‌های آموزشی دانشگاه پیام نور جهرم و پذیرش دانشجو در ۴۰ رشته کاربردی و پرطرفدار این مرکز در راستای تحقق هدف عدالت آموزشی و  آموزش در هر زمانی و هر مکانی در این دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور جهرم دکتر سید محمد ذبیحین پور سرپرست دانشگاه پیام نور جهرم در جلسه شورای معاونین و مدیران این مرکز دانشگاهی گفت: دانشگاه پیام نور مرکز جهرم یکی از مهمترین و با سابقه ترین مراکز دانشگاهی دولتی منطقه است و هیچ جایگزینی ندارد و امسال نیز با توسعه و تقویت زیر ساخت‌های آموزشی خود در ۴۰ رشته کاربردی و پرطرفدار دانشجو می‌پذیرد.
وی در خصوص مسائل مطرح شده روزهای اخیر در زمینه ادغام مراکز دانشگاه پیام نور در قالب طرح آمایش آموزش عالی اظهار داشت: طرح ساماندهی و آمایش دانشگاهها موضوع جدیدی نیست و همه دانشگاههای دولتی و غیردولتی کشور را در بر می گیرد. اما با تاکید قاطع نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر اهمیت دانشگاه پیام نور، طرح غیرکارشناسی مطرح شده به کلی حذف و بر حفظ و تقویت دانشگاه بویژه مراکز مهمی مانند مرکز جهرم تاکید گردید که برخود لازم می‌دانم از حمایت، پیگیری و پیام بسیار بجای جناب آقای دکتر رضایی، ریاست محترم کمیسیون عمران در این زمینه تشکر نمایم.
دکتر جعفری، دبیر کارگروه آموزشی این دانشگاه نیز بیان داشت: در حال حاضر در حدود 40 رشته در این مرکز دانشگاهی وجود دارد؛ از جمله رشته های کاربردی نظیر : مهندسی صنايع ،مهندسی عمران ، مهندسي كامپيوتر، مهندسي معماري، مهندسي مكانيك، ترويج وآموزش كشاورزي پايدار، شيمي كاربردي، علوم و مهندسي محيط زيست، اقتصاد،حسابداري، حقوق، روانشناسي، علوم تربيتي، علوم ورزشي، فقه و مباني حقوق اسلامي، ژئوتوریسم، مديريت بازرگاني، مديريت دولتي، مديريت صنعتي، مشاوره، مترجمي زبان انگليسي، مددکاری اجتماعی، مدیریت امور بانکی  و مدیریت کسب و کارهای کوچک. دکتر جعفری افزود این امر ظرفیت خوبی برای ادامه تحصیل مناسب شهروندان و مردم منطقه با دسترسی آسان در مرکز شهر را فراهم آورده است.
در این جلسه دکتر حمایت خواه، دبیر کارگروه اجرایی این دانشگاه نیز ضمن تشکر از توجه دکتر رضایی، نماینده محترم شهرهای جهرم و خفر به مسائل این دانشگاه، مزایای تحصیل در این دانشگاه را برشمرد و بیان داشت: ثبت نام بدون آزمون کارشناسی دانشگاه پیام نور جهرم از ۳۱ مردادماه آغاز و تا ۴ شهریور ماه ادامه خواهد داشت. تمامی داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت کرده و یا حتی کسانی که در این آزمون ثبت نام نکرده اند، می‌توانند بر اساس سوابق تحصیلی(بدون آزمون) اقدام به ثبت نام نمایند.
حمایت خواه افزود: داوطلبان با در دست داشتن آخرین مدارک تحصیلی می‌توانند از طریق سایت سازمان سنجش یا اگر دسترسی به اینترنت و کامپیوتر ندارند با مراجعه حضوری به ساختمان اداری (ملاصدرا) دانشگاه پیام نور جهرم واقع در کوچه ۱۳ بلوار آزادگان در کلیه رشته های فعال در مرکز پس از دریافت مشاوره از کارشناسان دانشگاه ثبت نام کنند.
وی امکان تغییر رشته، بهره مندی از تسهیلات تقسیط شهریه و وام دانشجویی، پرداخت کمترین شهریه نسبت به سایر دانشگاه‌ها، تحصیل به صورت حضوری و غیر حضوری، اجبار نداشتن دانشجویان به شرکت در کلاس دروس تئوری و تغییر محل آزمون به هر یک از مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور کشور از همان ترم اول را از جمله مزایای تحصیل در دانشگاه پیام نور برشمرد.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه پیام نور به دلیل ویژگی های بارزی که دارد اعم از منابع و آزمونهای استاندارد، همچنین آمار بالای قبولی دانش آموختگان این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد و آزمون‌های استخدامی، موجب علاقه مندی خانواده‌ها به تحصیل فرزندانشان در این دانشگاه شده است و ما به پاس قدردانی از اعتماد مردم کیفیت آموزشی را به نحو احسن حفظ خواهیم نمود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر